Berisha: Mė 8 maj do ta shembim shtatoren e korrupsionit .

Shko poshtė

Super Berisha: Mė 8 maj do ta shembim shtatoren e korrupsionit .

Mesazh nga ditush prej Wed Feb 23, 2011 1:27 pmPozita nė Shqipėri ka miratuar pa votat e opozitės projekt vendimin pėr kufizimin e imunitetit tė deputetėve si dhe ndryshimet nė rregulloren e kuvendit.Deputetėt e opozitės kanė kundėrshtuar ashpėr nismėn e propozuar nga demokratėt pėr kufizimin e imunitetit, me argumentin se,njė procedurė e tillė ligjore mund tė bėhet vetėm me ndėrhyrje nė kushtetutė.
Kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha tha se me heqjen e imunitetit tė deputetėve qė janė pjesėmarrės nė korrupsion aktiv dhe pasiv Qeveria dėshmon se ėshtė e pėrkushtuar maksimalisht ta luftojė kėtė dukuri. Berisha tha se vetė Rama ėshtė i pėrfshirė nė korrupsion dhe siē tha Berisha ndaj tij as prokuroria nuk po vepron.
"Problemi i zotit Rama se ėshtė i vetmi korrupsion nė botė qė mbrohet nga korruptorėt e shtetit. 70% e lejeve tė ndėrtimi kryebajlozi i korrupsionit ja u ka dhėnė vetėm dy kompanive, drejtorit tė vet tė urbanistikės dhe Shkrelit tė vet tė bashkisė. 70% e lejeve tė ndėrtimit institucionet zyrtare kanė ēuar dosjet nė prokurori, mirėpo korruptorėt e shtetit kanė vendosur tė mos njohin as ligj as Maliq nė mbrojtje tė tij. Mė 8 maj qytetarėt e Tiranės do tė shembin shtatoren e zezė tė korrupsionit tė ngritur nė qendrėn e kėtij qyteti", tha Sali Berisha, Kryeministėr i Shqipėrisė.
Nga ana tjetėr kreu i Partisė Socialiste Edi Rama duke iu referuar tubimit tė djeshėm festiv tė Partisė Demokratike ,tha se ai ishte njė tubim kundėr opozitės.
"Dėgjuam dje tė sharat e radhės qė kryeministri bėri nė emėr tė diktaturės sė korrupsionit. Ja pse demonstratat do tė vazhdojnė edhe mė shumė. Saliu i kėndoi dhunės pėrpara njė turme tė mbledhur nga katėr anėt e vendit me listat e administratės, ja pse demonstratat do tė vazhdojnė", tha Edi Rama -Kreu i Partisė Socialiste tė Shqipėrisė.
Rama tha se protestat e Partisė Socialiste nuk do tė ndalen as ditėve tė ardhshme.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi