Grevat prfshijn Greqin

Shko posht

Super Grevat prfshijn Greqin

Mesazh nga ditush prej Wed Feb 23, 2011 1:29 pmGreqia sht prfshir nga nj grev e prgjithshme kundr masave t kursimit pr t shptuar vendin nga falimentimi.
Linjat urbane, hekurudhore dhe detare kan ndrprer operimin ashtu si edhe fluturimet ndrkombtare nga Athina dhe drejt saj.
Greva po ashtu ka ndikuar n funksionimin e spitaleve dhe shkollave, ndrsa zyrat e administrats publike dhe bankat jan mbyllur.
Kjo sht greva m e madhe gjat ktij viti kundr masave t qeveris socialiste pr t shkurtuar rrogat dhe pensionet n kmbim t pakos s ndihms nga Bashkimi Evropian dhe Fondi Monetar Ndrkombtar.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi