Franc: Sarkozi krkon sanksione evropiane ndaj Libis .

Shko posht

Super Franc: Sarkozi krkon sanksione evropiane ndaj Libis .

Mesazh nga ditush prej Wed Feb 23, 2011 1:31 pmPresidenti i Francs, Nikolas Sarkozi, ka br thirrje q Evropa ti suspendoj t gjitha lidhjet ekonomike me Libin dhe ndaj ktij vendi t zbatoj sanksione, pas represionit t protestuesve opozitar.
N njoftimin e sotm nga zyra e zotit Sarkozi, thuhet se komuniteti ndrkombtar nuk mund t mbetet spektator i ktyre shkeljeve masive t t drejtave t njeriut.
Sipas njoftimit, Sarkozi ka krkuar nga ministria e jashtme e Francs, q t propozoj sanksione, prfshir edhe ndalimin e hyrjes n Bashkimin Evropian, t atyre q jan t implikuar n goditjen e protestuesve dhe pr monitorimin e transakcioneve t tyre financiare.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi