Gjendet merimanga e rrallė me fytyrė njeriu

Shko poshtė

Super Gjendet merimanga e rrallė me fytyrė njeriu

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 24, 2011 9:44 am


Londėr, 23 shkurt – Nė rezervatin natyror Arna tė Anglisė ėshtė gjendur njė merimangė e rrallė, barku i tė cilės i ngjan fytyrės sė njeriut, transmeton “Daily Mail”. Nė rezervat kanė gjetur vetėm 40 merimanga tė tilla qė nga viti 1890.
“Kjo ėshtė e para qė e kemi gjetur nė 35 vjetėt e fundit. Ėshtė rastėsi e rrallė tė shihet njė e tillė. E kemi gjetur nė njė kuti tė ndarė dhe ishim shumė tė emocionuar”, ka thėnė Mark Sigleton, punėtor nė rezervat.
Merimanga qė ka emrin latin Philodromus margaritatus nuk ėshtė e rrezikshme pėr njerėzit, dhe qėndron nė pemėn e mbuluar me likene. Mund tė rritėt deri nė 5.5 centimetra. Gjendet nė Evropėn qendrore e perėndimore.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi