De Niro nuk ka prejardhje shqiptare!

Shko posht

Super De Niro nuk ka prejardhje shqiptare!

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 24, 2011 11:33 am


Legjenda hollivudiane Robert De Niro nuk ka thn se ka prejardhje shqiptare gjat intervists n Festivalin italian Sanremo, porse fjalt e tij jan keqinterpretuar.

Gjat intervists, De Niro ka pranuar se ka prejardhje italiane, franceze, holandeze, irlandeze dhe gjermane, porse nuk ka thn se ka gjak shqiptari ashtu si u paraqit n mediat shqiptare.

Momenti i keqinterpretimit ka ndodhur kur De Niro ka thn: N shum vende, madje edhe n Evrop dhe n kulturat m t vjetra ku ka vetm nj grup t qndrueshm... Edhe ata kan ndikime t kulturave t tjera, si n Itali q ka... Ju keni sicilian t bardh, shqiptaro-italian. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi