Rusi grumbulloi 5 milionė monedha

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Rusi grumbulloi 5 milionė monedha

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 24, 2011 2:24 pm


Rusi Juri Babin nga Novosibirska nė Siberi nė koleksionin e tij ka rreth 5 milionė kopjeki, monedha tė vjetra ruse tė cilėt janė njė e njėqindta e Rublės, shkruan Zigonet.

Ish togeri ushtarak filloi t’i mbledhė monedhat pasi doli nė pension mė 1998. Atėbotė nė Rusi mbretėronte kriza financiare dhe pėr kėtė arsye kopjekjet gati ishin tė pavlefshme.

Gjatė 13 viteve grumbulloi rreth 50.000 rubla nga njė kopjeke, ndėrsa koleksioni i tij tash vlen mė shumė se 1000 euro.Ai filloi t’i mbledhė monedhat nga rruga the i shkėmbeu me apoenėt me mė pak vlerė. Nė mėnyrė qė tė mos i lejė vetėm nė thasėt pėr tė cilėt Juri e kishte rezervuar njė dhomė tė tėrė, me monedhat ai zbukuroi hapėsirat dhe veshjet.

Pėr zbukurim i ndihmon edhe bashkėshortja Valentina e cila prej fillimit mbėshteti hobin e bashkėshortit. Sė bashku kanė krijuar “sakon pėr milionerė” i cili ėshtė i zbukuruar me monedha.

Pėrkundėr vlerės sė vogėl tė monedhave, koleksionistin Juri nga Novosibirski e njohin tė gjithė si “milioner”. Ai thotė se e ka ėndėrr tė futet nė librin e rekordeve Guinness. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi