Zbardhja e dhmbve rrezik

Shko posht

Super Zbardhja e dhmbve rrezik

Mesazh nga Ditta prej Thu Feb 24, 2011 5:15 pm


Zbardhja e dhmbve me przierje t sods bikarbone, hirit dhe
peroksid hidrogjenit mund t shkrij zmaltin, ashtu q dhmbt duken
edhe m t errt sesa kan qen.
Stomatologt trheqin
vrejtjen se t rinjt gjithnj e m shum po e rrezikojn shndetin e
tyre, duke shfrytzuar tretmanin e zbardhjes s dhmbve n shtpi me
przierje t sods bikarbone, hirit dhe peroksid hidrogjenit.
Dentistt trheqin vrejtjen se kjo metod mund t shkrij zmaltin,
ashtu q dhmbt duken madje edhe m t errt sesa kan qen.
Soda shtpiake sht abrazive ashtu q mund trsisht ta shkatrroj
zmaltin dhe ta errsoj dhmbin, por edhe t shtoj ndjeshmrin.
Kristalet e krips mund t grvishtin zmaltin, por edhe do tretman i cili prfshin thartin, posarisht sht i dmshm.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi