Busta Rhymes mė 29 prill nė Prishtinė

Shko poshtė

Super Busta Rhymes mė 29 prill nė Prishtinė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Feb 24, 2011 9:16 pm


Reperi me famė botėrore Busta Rhymes, do tė mbajė koncert nė Prishtinė. Organizatorėt e kėtij koncerti “Next Level’ dhe “Full House”, kanė konfirmuar pėr Telegrafi.com se me datėn 29 prill nė sallėn 1 Tetori do tė jetė njė koncert shumė i madh nė Prishtinė.

“Me 29 prill nė sallėn 1 Tetori do tė vije reperi me famė botėrore Busta Rhymes. Ky koncert mundėsohet nga “NextLevel” dhe “Full House”. Ēmimet e biletės do tė sillen rreth 10 euro”, ka njoftuar Drin Zatriqi njėri nga organizatorėt e koncertit.

Pėrveē kėsaj, Zatriqi ka njofruar qė nė koncert do tė jenė tė ftuar edhe reperet kosovarė ku do tė pėrformojnė nė kėtė koncert.

“Nė koncert do tė ketė edhe shumė paragrupe pothuajse tė gjithė nga skena e reperėve kosovarė”, ka pohuar Zatriqi. Paragrupet priten tė jenė, Tingulli 3nt, Skillz, Kaos, Lyrical Son, Mc Kresha, ErgeNR, Dast, TDS, Dafina Zeqiri, Tuna, Dj BLUNT & Real 1 dhe Capital T.

Gjithashtu Zatriqi, ka pohuar se ‘after party’ do tė mbahet nė “Full House”, ku mysafir special do tė jetė Dj Mike Steez. Pėrveē kėsaj organizatorėt janė nė pėrfundim tė negociatave qė nė ‘after party’ tė jetė edhe Busta Rhymes i cili sipas te gjitha gjasave do tė pėrformojė sė paku 2 kėngė.

Busta Rhymes njihet me super hitet e tij si: Break Ya Neck, Touch it, Gimme Some more, Arab Money, Pass The Courvoisier, Fire it up etj. Gjithashtu, Busta Rhymes ka realizuar edhe 2 hite tė reja, atė me Tiesto “C`mon” si dhe "Look at me now" me Lil Wayne dhe Chris Brown./Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi