Mashkulli mė i lumtur: punon i vetėm me 89 gra

Shko poshtė

Super Mashkulli mė i lumtur: punon i vetėm me 89 gra

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 25, 2011 9:52 am


E pėrditshmja italiane “Italia Oggi” publikoi sot historinė e njė kompanie tė rrallė, nė tė cilėn midis 90 punonjėsve, 89 janė femra dhe vetėm drejtori ėshtė mashkull.

Rasti, i cili me shumė mundėsi mund tė jetė unik nė botė, ėshtė regjistruar nė qytetin e Baselit, nė Zvicėr, ku ka edhe selinė kryesore kompania MSC.

Ndonėse ka njė total prej 50 mijė punėtorėsh, qė punojnė nė flotėn detare tė kompanisė, nė zyrėn qendrore, vetėm drejtori i madh ėshtė mashkull, ndėrsa tė gjithė punonjėset e tjera janė femra.

Gratė pėrcaktojnė rrugėt nėpėr tė cilat transportohet pambuku, frutat, lėnda drusore apo destinimet e kryqėzorėve pėr pushime, plus tė gjithė aktivitetin tjetėr, financiar, ligjor dhe administrative tė firmės, transmeton TCH.

Sipas drejtorit tė pėrgjithshėm 60-vjeēar, ai ka punėsuar vetėm personat qė kanė paraqitur dosjet mė tė kualifikuara, por janė tė shumtė ata qė e kanė tė vėshtirė ta besojnė kėtė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Mashkulli mė i lumtur: punon i vetėm me 89 gra

Mesazh nga Nora prej Fri Feb 25, 2011 11:05 am

I Zoti koka Laughing

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi