Britania mbetet mbėshtetėse e fuqishme e Kosovės

Shko poshtė

Super Britania mbetet mbėshtetėse e fuqishme e Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 25, 2011 12:38 pm


Prishtinė, 25 shkurt - Ministri britanik pėr Evropėn, David Lidington e mirėpret formimin e koalicionit tė ri qeverisės nė Kosovė dhe zgjedhjen e presidentit, duke e cilėsuar kėtė si njė njė moment historik shumė tė rėndėsishėm pėr Kosovėn, e cila sapo ka festuar trevjetorin e pavarėsisė. Nėpėrmjet njė deklarate qė e transmeton Ambasada britanike nė Prishtinė, Lidington thekson se Britania edhe mė tej mbetet njė mbėshtetėse e fuqishme e Kosovės pėr integrim e saj euroatlantik dhe plotėsisht mbėshtet vendosmėrinė e deklaruar tė Qeverisė sė re pėr vazhdim tė zhvillimit tė marrėdhėnieve me Bashkimin Evropian. "Jemi tė entuziazmuar tė punojmė me Qeverinė nė detyrat e rėndėsishme qė e presin atė, nė veēanti nė forcimin e sundimit tė ligjit, ndėrtimin e qėndrueshėm tė zhvillimit ekonomik dhe vazhdimin e decentralizimit tė shėrbimeve tek komunitetet vendore", thuhet nė deklaratė. Gjithashtu Ledington e mirėpret angazhimin e vendosur tė Kosovės lidhur me dialogun e lehtėsuar tė BE sė nė mes Prishtinės dhe Beogradit. Ai vlerėson se ky dialog do tė pėrkrahė bashkėpunimin e ndėrsjellė dhe do tė bėjė hapa praktikė pėr tė pėrmirėsuar jetėn e njerėzve dhe do ndihmojė nė arritjen e sukseseve drejt rrugės pėr nė Evropė.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi