Ervini: Jam lėnduar nga Ermela, por do luftoj tė mos e humbas ?

Shko poshtė

Super Ervini: Jam lėnduar nga Ermela, por do luftoj tė mos e humbas ?

Mesazh nga ditush prej Fri Feb 25, 2011 12:51 pmJam vetėdivorcuar” u shpreh Ermela, njė ditė pas festės sė Shėn Valentinit, nė shtėpinė e “Big Brother”. Deklaratė qė erdhi pasi ajo ishte takuar me dashurinė e saj, Ervinin, nė spektaklin e sė shtunės… Nė fakt, mė shumė se kushdo, ka qenė pikėrisht Ervini, qė ėshtė alarmuar nga kėto pohime tė sė dashurės sė tij.
Edhe pse ai e ndjen se gjithēka qė Ermela ka shprehur, ka ardhur si pasojė e stresit, Ervini beson se situata do tė ndryshojė, e pėr mė tepėr ai premton se do tė bėjė ēdo gjė, qė tė mos e humbasė bukuroshen qė i rrėmbeu zemrėn brenda reality-show-t.
Ervin, cili ėshtė reagimi juaj pėr deklaratėn qė ka bėrė Ermela, se ėshtė “vetėdivorcuar” nga ju?
Kam besim qė do kthej mendje shumė shpejt. Ėshtė thjesht e stresuar nga loja e sė shtunės dhe komentet e banorėve. Ndikon dhe fakti qė ajo ėshtė brenda dhe unė jashtė.
Po nėse ėshtė shaka, nuk ju bezdis qė ajo e tha?
Jo nuk mė bezdis, sepse e njoh karakterin e fortė tė Ermelės dhe kur ajo do diēka, nuk heq dorė kaq kollaj. Dhe ajo kėtė lidhje e do, po kaq, sa e dua dhe unė.
Ju lėndoi ajo deklaratė e Ermelės?
Si ēdo njeri qė do ishte nė pozitėn time, nuk e prita mirė, por duke ndjerė diēka ndaj Ermelės, mė bėn tė jem optimist.
Keni frike se mos e humbni?
Jo, nuk kam frikė! S’besoj tė kem bėrė diēka kaq tė keqe, sa tė shkoj deri nė kėtė pikė, dhe jam i bindur qė kur tė bisedojmė sėrish, gjithēka do rregullohet.
Nėse ajo vazhdon tė thotė qė ėshtė ndarė, me mendjen e saj, ju do tė kėmbėngulni qė tė vazhdojė lidhja juaj?
Njerėzit luftojnė pėr ēfarė duan dhe kjo gjė ėshtė pjesė dhe e karakterit tim. Me pak fjalė, do bėja ēmos qė lidhja jonė tė vazhdojė sa mė gjatė.
Ēfarė ju ka shqetėsuar mė shumė nga sjellja e Ermelės kėto javė pa ju nė Big Brother?
Hapja dhe mbyllja e frigoriferit. Po merr kalori mė shumė seē duhet. E lashė tigėr, po bėhet luaneshė (qesh)
Kush nga personazhet po i bie mė shumė nė qafė Ermelės, sipas jush?
Kush thoni ju qė ja del Ermelės…?!
Si e pėrjetuat festėn e Shėn Valentinit, ditėn e shtunė? Ēfarė premtimi i bėtė ju Ermelės? Po ajo juve?
Ishte njė Shėn Valentin i veēantė, qė nuk do ta harroj kollaj. Dėshira e madhe pėr tė takuar Ermelėn, e mposhti motin e ftohtė tė asaj dite. Shtoji kėsaj dhe situatėn e tensionuar pas lojės qė ju bė Ermelės, qė mua mė argėtoi shumė. Dhe qershia mbi tortė, ishin puthjet qė mė kishin munguar prej javėsh.
Ėshtė e vėrtetė qė vėllai juaj ka nisur njė histori dashurie me motrėn e Ermelės?
Jo, janė thjesht miq, qė i ka bashkuar lidhje ime me Ermelėn.
Ilda Lumani

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi