Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Shko poshtė

Super Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Mesazh nga Zyma prej Fri Feb 25, 2011 4:28 pm


Lėvizja “Vetėvendosje” e ka quajtur koalicionin nė mes tė PDK-sė dhe
AKR-sė, njė martesė pėr interesa personale tė dy udhėheqėsve tė dy
partive. Anėtarėt e kėsaj lėvizje kanė shpėrndarė postera nė qendėr tė
Prishtinės, ku shihet kryeministri Hashim Thaē dhe Presidenti Bexhet
Pacolli, pothuajse duke u puthur, ndėrsa ambasadori amerikan nė
Prishtinė Christopher Dell, pasqyrohet si ndėrmjetės i kėsaj martese me
“shigjetėn e amorit”.
“Martesa e Pacollit me Thaēin shpreh lumturi
pėr kėta tė dy por pėr popullin e Kosovės kjo martesė e simbolizon
kurorėzimin e hajnisė. Thaēi e Pacolli janė ēift ideal pėr tė negociuar
me Serbinė”, ka deklaruar aktivisti i kėsaj lėvizje, Vlorian Molliqaj.
Sipas tij, “Thaēi e kishte filluar kėtė lidhje tė fshehtė me Pacollin”,
nė kohėn kur ka qenė nė lidhje me Sejdiun. “Sa herė qė iu desh ndihmė,
Pacolli nuk hezitoi ta ndihmonte sepse Thaēi kėtė tė mirė ia ktheu me
tenderė. Pra, kjo lidhje dikur e fshehtė tani ėshtė bėrė publike dhe
kėtė e ka ndihmuar nė forma tė ndryshme, qoftė edhe me sms ambasadori
Dell i cili nuk ka lėnė ēėshtje pa i futur hundėt”, ėshtė shprehur
Molliqaj. Sipas tij, “Vetėvendosje”, ėshtė kundėr kėsaj “martese”, pėr
shkak tė programit tė kėtyre dy partive. “Lėvizja VETĖVENDOSJE! ėshtė
kundėr negociatave me Serbinė dhe rrjedhimisht ėshtė edhe kundėr
koalicionit PDK-AKR kur dihet qė ky koalicion do t’i rifilloj kėto
negociata tė cilat janė tė padrejta dhe shumė tė dėmshme pėr Kosovėn.
Arsye tjetėr pse nė jemi kundėr kėsaj martese ėshtė se ky koalicion do
ta vazhdoj procesin e privatizimit edhe tė kėtyre ndėrmarrjeve publike
qė kanė mbetur”, ėshtė shprehur Molliqaj.
Deputeti i
“Vetėvendosjes”, Glauk Konjufca, ditė mė parė kishte deklaruar se kjo
lėvizje do ta luftoj pa kompromis koalicionin nė mes tė PDK-sė dhe
AKR-sė, ndėrsa tė premten, Molliqaj ėshtė shprehur se lėvizja do tė
angazhohet pėr ndalimin e negociatave me Serbinė dhe privatizimin e
ndėrmarrjeve publike, si dhe tė gjitha projektet e dėmshme qė tenton
t“ia bėjė kjo qeveri popullit tė Kosovės. “Kėtė do ta bėjmė edhe pėrmes
institucioneve edhe pėrmes aksioneve tė tilla simbolike e demonstratave
gjithė-popullore”.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Mesazh nga T-o-S-i prej Fri Feb 25, 2011 6:24 pm

Thmia urt rrini mos bani berllog ne kryeqytet.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 25, 2011 7:09 pm

Kta skan pune tjera
Weq sju shkon larg

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Mesazh nga Gonna prej Sat Feb 26, 2011 8:58 am

qishtut e kan zakon kta veq tash duhet me bo men kta qe jon n parlament e jo me bo ksi gjeste tash

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje uron “ēiftin” Thaēi-Pacolli

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi