Memli rikthen fotot e Nėnės Terezė e tė Ibrahim Rugovės

Shko poshtė

Super Memli rikthen fotot e Nėnės Terezė e tė Ibrahim Rugovės

Mesazh nga Zyma prej Fri Feb 25, 2011 4:30 pm


Pas botimit nė “Kohėn Ditore”, pastaj edhe nė portalin Koha.net e KTV,
tė lajmit pėr heqjen e fotove tė Nėnės Terezė dhe tė ish-presidentit
Ibrahim Rugova nga ambientet e MKRS-sė, ka reaguar sot ministri Memli
Krasniqi.
Nė reagim ai ripėrsėrit se posterėt e kėtyre dy figurave
ishin hequr meqė “janė vendosur vitin e kaluar si pjesė e planit tė
punės pėr vitin 2010”, dhe “ėshtė e kuptueshme qė nė vitin 2011 tė
ndryshohen me imazhe tė aktiviteteve tė planifikuara pėr kėtė vit”.
Shkrimin ministri e cilėson tendencioz dhe shton se ‘imazhe tė Nėnės
Tereze gjinden nė gjithė hapėsirėn e MKRS-sė dhe po ashtu edhe nė zyrėn
time personale, sepse me tė drejtė, imazhi i saj e nderon secilin
shqiptar”.
Sipas tij, ėshtė e drejtė elementare e secilit, por edhe e
rregulluar me ligjet nė fuqi, qė tė vendosė se ēfarė imazhe tė figurave
politike dėshiron qė tė vendos nė ambientet e punės ditore. Kėtu mund
tė them se nė ambientet e Kabinetit tė Minsitrit kam gjetur edhe
fotografi tė ish-Presidentit Fatmir Sejdiu, qė edhe ne kuptimin legal
nuk do tė duhej tė ishin aty.
“Ju njoftoj se kolazhi i posterėve
ėshtė rivendosur nė ambientet e Kabinetit tė ministrit, por jo si
rrjedhojė e presionit tė padrejtė ndaj meje, por pėr t’i siguruar tė
gjithė qytetarėt qė mund t’i ketė shqetėsuar informata e shtrembėruar se
unė kam respektin mė tė lartė
personal, kombėtar dhe institucional pėr nobelisten e madhe shqiptare Nėna Tereze,
por edhe pėr ish-presidentin Ibrahim Rugova”, pėrfundon reagimi i ministrit Memli Krasniqi.
Pėr
veprimin e ministrit tė Kulturės, Memli Krasniqi kanė reaguar individė e
subjekte politike. Ndėr tė tjerė, Prend Buzhala, nė shenjė pakėnaqėsie,
ka dhėnė dorėheqje nga Kėshilli Drejtues i PDK-sė.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi