Kėrkon punė nė Premier League, pėrvoja: trajner nė videolojėra

Shko poshtė

Super Kėrkon punė nė Premier League, pėrvoja: trajner nė videolojėra

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 25, 2011 7:18 pm


Londėr, 25 shkurt - Tė papunėt nuk zgjedhin shumė mėnyra pėr tė gjetur punė, por atė qė kishte tentuar tė bėnte anglezi John Boileau tejkalon ēdo tentim tjetėr nė botėn e futbollit. Ai kishte dėrguar aplikacionin e tij pėr t'u bėrė trajner i njė skuadre tė Premier Leagues sė Anglisė, ndėrsa 25-vjeēari si referencė kishte pėrmendur aftėsitė e tij nė videolojėn "Football Manager 2005", shkruajnė mediumet angleze tė enjten.
Nė vitin 2006, skuadra Middlesbrough, qė garonte atėbotė nė Premier Leaguen e Anglisė, kishte mbetur pa trajner. Kjo pasi qė Steve McClaren pati marrė detyrėn e trajnerit tė Pėrfaqėsueses sė Anglisė.
Nė adresėn e presidentit tė klubit Steve Gibson erdhi njė letėr nga John Boileau, qė ishte mjaft interesante dhe e paparė ndonjėherė.
"I dashuri z. Steve Gibson, president i Middlesbroughs. Po ju shkruaj nė lidhje me vendin e lirė tė punės pėr postin e trajnerit nė klubin tuaj. Do tė isha shumė falėnderues po tė shqyrtonit biografinė time gjatė kėrkimit pėr trajner tė ri. Vėrtet mendoj se ky ėshtė njė vend ideal i punės pėr mua, duke pasur parasysh entuziazmin dhe aftėsinė qė kam. Kam aftėsi teknike dhe praktike pėr tė udhėhequr njė skuadėr tė futbollit. Pjesa taktike gjithmonė ka qenė shumė e rėndėsishme pėr mua, gjė qė e kam treguar edhe nė lojėn 'Football Manager 2005'. Kam udhėhequr skuadra si Nuneaton Bourough, Rushden and Diamonds, Chievo Verona, Kalmar, Doncaster Rovers, madje edhe Chelsean. Nė Chievo, pėrvoja ime nuk ishte shumė e mirė, pasi u shkarkova", ka shkruar Boileau. "Sukseset e veēanta si menaxher ishin: Transferimi i Thierry Henrys, Raulit, Fernando Torresit nė Doncaster; transferimi i Zinedine Zidanes e Ronaldinhos nė Rushden dhe me kėtė skuadėr u plasova nė finale tė Ligės sė Kampionėve. Nė finale pėsova nga Ajaxi pas lojės shtesė. Pos pėrvojės nė 'Football Manager 2005', kam pasur pėrvojė edhe nė fushė tė vėrtetė. Kam udhėhequr grupmoshat U-11 tė Nuneatonit, duke fituar njė kupė nė konkurrencė prej 15 ekipeve. Jam i bindur se edhe paga ime nuk do tė ishte problem, pasi do tė pranoja njė pagė prej 80 mijė funtesh nė vit".
John Boileau, tri javė pas aplikimit mori pėrgjigjen nga Middlesbrough. Nė tė vėrtetė, nga vetė presidenti i klubit, Steve Gibson.
"I dashuri John. Shumė faleminderit pėr aplikimin tėnd pėr pozitėn e trajnerit tė Middlesbroughs. Ju jeni pa kurrfarė dyshimi njė kandidat i shkėlqyer, por pas njė analize tė hollėsishme kemi vendosur qė tė mos ua besojmė vendin e punės. Tė them tė drejtėn, mendoj se bashkėpunimi ynė do tė ishte afatshkurtėr, pasi talenti juaj i madh do tė bėnte qė menjėherė skuadrat e mėdha evropiane tė kėrkonin nė radhėt e tyre", ka shkruar nė letrėn e tij, presidenti Gibson.
Middlesbrough, aktualisht bėn pjesė nė Kategorinė e Dytė tė Anglisė nė futboll.

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi