Kartolina mbėrriti pas 94 vitesh, por nė adresė tė gabuar

Shko poshtė

Super Kartolina mbėrriti pas 94 vitesh, por nė adresė tė gabuar

Mesazh nga D3M1 prej Fri Feb 25, 2011 7:33 pm


Kartolinėn tė cilėn e dėrgoi ushtari britanik gjatė Luftės sė Parė Botėrore mbėrriti pas 94 vitesh, por nė adresė tė gabuar. Brian Buxton, atėbotė ushtar 19 vjeēar, ia dėrgoi kartolinėn motrės sė tij, Ellen, nė janar tė vitit 1916 nga kampi ushtarak nė Newheaven nė lindje tė Sussexit, njė ditė para se tė nisej pėr luftė nė Francė.

“E dashura Ellen, po ta dėrgoj kėtė kartolinė pėr ta pėrkujtuar se nuk tė kam harruar. Nė anėn tjetėr tė kartolinės do ta shohėsh urdhrin qė kam marrė pėr javėn tjetėr. I mjeri unė. Mė lajmėro. Vėllai yt i dashur Alfred”, i shkroi ushtari i ri motrės sė tij.

Por kartolina e Arthurit nuk mbėrriti nė adresėn e duhur. Arthur vdiq dy vite mė vonė, ndėrsa motra e tij Ellen vdiq mė 1964. Kur mė nė fund arriti kartolina pas 94 vitesh, u adresua gabimisht, por jo larg, pėrtej rrugės sė shtėpisė ku kishte destinacionin.

“Kartolinėn e pranuam sė bashku me postėn tjetėr. Nuk i besonim syve. Jo vetėm se ėshtė dėrguar 94 vjet pasi qė ėshtė postuar, por ėshtė adresuar gabimisht. Kur e lexuam, na mbėrthyen emocionet”, tha Lauren Bleach e cili pranoi kartolinėn.

Bleach pas kėsaj gjeti tė afėrmit e Arthurit - Brian Buxton dhe Angela Finch, dhe ua dorėzoi kartolinėn. “Ky ėshtė njė rrėfim i pabesueshėm dhe pikėllues. Ai vdiq tragjikisht dhe kurrė nuk e mėsoi se motra e tij nuk e kishte marrė kartolinėn. Mė vjen keq pėr Ellen, pasi ajo dhe vėllai ishin shumė tė afėrt me njėri tjetrin. Ajo nuk pranoi kartolinėn, por mė vjen mirė tė paktėn qė mbėrriti tek familja jonė”, tha Buxton. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi