FITUESI I SHPIJA E KOSOVES 2...YLL DERVISHI(BUCI)

Shko poshtė

Super FITUESI I SHPIJA E KOSOVES 2...YLL DERVISHI(BUCI)

Mesazh nga Nora prej Sat Feb 26, 2011 9:38 am


Ka pėrfunduar edicioni i dytė i spektaklit “Shpija e Kosovės 2”, ku fitues i kėtij edicioni ėshtė shpallur Yll Dervishi nga Prishtina, i njohur pėr shikuesit e spektaklit si Buci. Me kėtė rast, Buci ka fituar ēmimin kryesor, njė banesė nė Prishtinė, por jo vetėm, pasi qė nė kėtė spektakėl shumė tė shikuar, ai ka fituar edhe famė.

Buci nė natėn finale ishte sė bashku me 6 banor tjerė tė shtėpisė tė cilėt u eliminuan gjatė spektaklit ndėrsa fare nė fund mbeten 2 kandidatė, Valon Havolli dhe Yll Dervishi.

Qė tė dy, gjatė gjithė kohės janė parė nga publiku si dy kandidatėt kryesorė pėr tė fituar garėn, ndėrsa nė fund ēmimin e madh e mori Buci.

Buci, pėrveē banesės dhe famės, nga shtėpia del edhe me tė dashur, me tė cilėn u lidh brenda shtėpisė. Ajo ėshtė Ledi nga Shqipėria, gjithashtu banore e “Shpija 2”, qė gjithashtu mbėrriti deri nė finalen e madhe tė kėtij spektakli.

Megjithė shikueshmėrinė e lartė tė kėtij reality show, kritika mė e madhe shkon pėr drejtuesen e kėtij spektakli, Pranvera Behrami, e cila gjatė gjithė spektaklit bėri gafa tė mėdha, duke pėrfshi edhe natėn finale.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: FITUESI I SHPIJA E KOSOVES 2...YLL DERVISHI(BUCI)

Mesazh nga Gonna prej Sat Feb 26, 2011 10:15 am

Ka fitu ma i miri hallall i koft banesa se ka bo show mas shumti ky edhe nese je kon nervoz nese e ke kqyr tka bo me kesh HALLALL I KOFT

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi