iPad 2 edhe me versionin 4G LTE?

Shko poshtė

Super iPad 2 edhe me versionin 4G LTE?

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 26, 2011 10:27 am


Javėn e ardhshme ne do tė shohim gjeneratėn e dytė tė tabletit tė famshėm, iPad 2, ndėrsa ekziston mundėsia qė Apple gjithashtu tė lansojė edhe versionin e iPad 2 me lidhje 4G LTE, i cili do tė dedikohet pėr rrjetin e operatori mobil amerikan Verizon.

Drejtori ekzekutiv i kompanisė Verizon, Daniel Meade sė fundmi i ka thėnė gazetės Wall Street Journal se ne mund tė presim shumė risi tjera pėr rrjetin 4G tė Verizon nga kompania Apple, dhe pyetja qė tė gjithė e bėjnė ėshtė se a do tė jetė pikėrisht iPad 2, kjo pajisje.

Mirėpo, pėr momentin kėto janė vetėm pėrfundime tė nxjerra nga mediat e ndryshme botėrore tė cilat komentojnė shumė pėr produktet e Apple, ndėrsa drejtori i Verizon ndoshta ka qenė duke folur pėr modelin e ri tė iPhone, pėrkatėsisht iPhone 5, edhe pse ekziston njė mundėsi e madhe qė Apple tė lansojė iPad 2 me 4G, gjatė javės sė ardhshme.

Sipas “9 to 5 Mac” thuhet se Apple tashmė ka pėrgatitur tri versione tė ndryshme tė tabletit tė saj mė tė ri,iPad 2, dhe nėse ndodh tė jetė kėshtu, atėherė njėri prej kėtyre modeleve me siguri se do tė jetė pėr rrjetin 4G tė Verizon./ Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi