Prej tė hėnės KFOR-i me pesė mijė ushtarė

Shko poshtė

Super Prej tė hėnės KFOR-i me pesė mijė ushtarė

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 26, 2011 12:28 pm


Trupat e KFOR-it, tė hėnėn, mė 28 shkurt, do tė shpėrbėjnė Grupin Shumetnik tė Luftės - Veri, ndėrsa nė vend tė kėtij formacioni nė kėto hapėsira do tė jenė tė pranishme forca nė kuadėr tė Forcės sė Pėrbashkėt Rajonale - Veri.

Sipas njė kumtesė tė KFOR-it, tė gjitha operacionet e NATO-s nė territorin e Kosovės, nė tė ardhmen, do tė udhėhiqen nga shtabi kryesor nė Prishtinė.

Ceremonia e shpėrbėrjes sė Grupit Shumetnik tė Luftės – Veri, do tė bėhet nė kampin Novosellė, nė prani tė komandantit tė KFOR-it, gjeneralit, Erhard Buehler dhe komandantit tė kėtij gripi, kolonelit Bernard Roy.

Ndėrkohė, pas dy ditės pritet tė pėrmbyllet faza e reduktimit tė trupave tė NATO-s nė Kosovė nė pesė mijė ushtarė, nė njė kohė kur gjendja politike duket shumė e ngrohtė.

Kėto ditė, KFOR ėshtė duke vazhduar me planet e paralajmėruara pėr reduktim trupash, duke mos u pėrzier nė gjendjen politike dhe duke u fokusuar mė shumė nė aspektin e sigurisė.

Ndėrsa kėto kanė qenė tema tė takimit nė selinė e NATO-s nė tė vendeve anėtare dhe vendeve tė tjera qė kontribuojnė nė misionin e KFOR-it, tė mbajtur tė premten nė Bruksel. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi