Arrestohet i dyshuari pėr masakrimin e 5-vjeēarit nga Miratoci

Shko poshtė

Super Arrestohet i dyshuari pėr masakrimin e 5-vjeēarit nga Miratoci

Mesazh nga Zyma prej Sat Feb 26, 2011 2:43 pm


Pjesėtarėt e policisė sė Preshevės kanė dėrguar te gjyqtari hetues nė
Gjykatėn e Lartė tė Vrajės njė mashkull tė moshės rreth 24 vjeēare nga
fshati Miratoc (Refik Z.), si tė dyshuar pėr vrasjen e 5-vjeēarit Nijazi
Ibrahimi, ka njoftuar tė premten stacioni policor nė Vrajė, njoftojnė
korrespondentet e agjencisė Presheva Jonė.

Mė konkretisht, sipas kėtyre burimeve, Refik Z. ėshtė kushėri i
familjes Ibrahimi dhe komshiu i parė i saj nė fshatin Miratoc. Sipas
disa fshatarėve tė kėtushėm, bėhet fjalė pėr hakmarrje.

Edukatorja Muzafere I., shumė e tronditur, thotė se nuk ka vėrejtur
asgjė tė dyshimtė kur vogėlushi tė mėrkurėn fatale u nis drejt shtėpisė.
Ajo thjesht nuk mund tė besojė se dikush ka mundur aq pa shpirt tė
masakrojė fėmijėn.

Sipas fshatarė, Nijazi dhe shoku i tij dolėn nga ēerdhja rreth orės 13, kurse pas tyre shkonte njė person i rritur.

“Shoku i Nijazit hyri nė njė shitore nė qendėr dhe mbeti aty. Nė
shitore ai u ndal nga njė i rritur, i cili filloi ta pyeste diēka dhe i
ofroi ndonjė ėmbėlsirė. Kėsisoj Nijaziu e vazhdoi rrugėn drejt shtėpisė
vetėm dhe gjatė atij rrugėtimi ai ėshtė vrarė”, pohon njėri nga
fshatarėt.

Vogėlushi Nijazi Ibrahimi ėshtė prerė nė fyt dhe pastaj ėshtė lėnė nė njė stallė tė zbrazėt tė njė komshiu.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi