Berlusconi: Gadafi nuk e kontrollon m situatn n Libi

Shko posht

Super Berlusconi: Gadafi nuk e kontrollon m situatn n Libi

Mesazh nga Zyma prej Sat Feb 26, 2011 2:46 pm


Lideri libian Gadafi duket sikur nuk e kontrollon m vendin e tij, tha
sot kryeministri italian Silvio Berlusconi, i cili bn pjes n mesin e
miqve m t afrt me diktatorin Libis.

Para disa minutave mora raportet m t reja dhe duket sikur Gadafi
nuk mban m kontrollin mbi Libin, tha Belusconi n nj tubim politik
n Rom, transmeton agjencia Reuters.

Sipas kryeministrit
italian, i cili ishte mjaft i prmbajtur n reagime lidhur me dhunn n
Libi, tha se kryengritja popullore n Afrikn veriore do t mund t
sillte demokracin dhe lirin, por edhe t shkaktoj krijimin e qendrave
t rrezikshme t fundamentalizmit islamik jo fort larg brigjeve t
Evrops, si dhe eksod masiv t refugjatve.

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi