SHBA mbėshtet Tribunalin e Hagės pėr dėnimin e Djordjevicit

Shko poshtė

Super SHBA mbėshtet Tribunalin e Hagės pėr dėnimin e Djordjevicit

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 26, 2011 4:23 pm


SHBA-tė kanė rikonfirmuar mbėshtetjen e tyre ndaj Tribunalit tė Hagės, e cila dėnoi para pak ditėsh njė ish-zyrtar serb pėr krime lufte nė Kosovė.

“Ne pėrgėzojmė pėrfaqėsuesit dhe stafin e gjykatės pėr punėn e tyre pėr tė sjellė autorėt e mizorive para drejtėsisė”, ka deklaruar zėdhėnėsi i Departamentit Amerikan tė Shtetit, Philip Crowley, njoftoi Zėri i Amerikės.

Ai ka vlerėsuar se Washingtoni mbėshtet plotėsisht hetimet mbi krimet e luftės tė kryera nga tė dyja palėt gjatė dhe pas luftės nė Kosovė.

“Vendosja e drejtėsisė ėshtė njė domosdoshmėri humane pėr viktimat e mizorive nė Ballkanin perėndimor dhe nė tė gjithė botėn”, ka pohuar Crowley.

Tė enjten, Tribunali i Hagės e dėnoi me 27 vjet burg ish-zyrtarin e policisė serbe Vlastimir Djordjevic, pėr krime tė kryera kundėr shqiptarėve tė Kosovės gjatė vitit 1999. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi