Vazhdon evakuimi i shtetasve kosovarė nga Libia

Shko poshtė

Super Vazhdon evakuimi i shtetasve kosovarė nga Libia

Mesazh nga D3M1 prej Sat Feb 26, 2011 4:24 pm


Ministria e Punėve tė Jashtme (MPJ) njoftoi tė shtunėn se po vazhdon evakuimi i shtetasve tė Kosovės qė gjenden nė Libi.

Evakuimi i shtetasve tė interesuar po bėhet pėrmes aeroplanėve tė Turqisė. Tė shtunėn kanė arritur nė Kosovė shtetasit e evakuuar me ndihmėn e autoriteteve tė Mbretėrisė sė Holandės

Ndėrkohė qė po tė shtunėn, nė aeroportin e Tripolit janė drejtuar pėrafėrsisht 20 shtetas tė Kosovės, tė cilėt pritet tė evakuohen pėrmes aeroplanėve tė Turqisė.

MPJ-ja ka falėnderuar autoritetet shtetėrore tė Mbretėrisė sė Holandės dhe Turqisė pėr ndihmėn e dhėnė pėr evakuimin e shtetasve kosovarė.

Po ashtu MPJ-ja pėrmes Ambasadės sė Kosovės nė Ankara ėshtė e angazhuar intensivisht pėr evakuimin e tė gjithė shtetasve tė interesuar pėr largim nga zonat e rrezikut. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi