Stefanovic: Do tė jenė bisedime tė vėshtira

Shko poshtė

Super Stefanovic: Do tė jenė bisedime tė vėshtira

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 27, 2011 8:19 am


Shefi i ekipit negociator tė Serbisė, Borislav Stefanovic, ka vlerėsuar se bisedimet me Prishtinėn do tė jenė tė vėshtira dhe mjaft tė gjata sa pėr t’i zgjidhur ēėshtjet mė tė rėndėsishme.

"Ēdo ēėshtje ka nivelin e lartė tė vėshtirėsisė pėr t’u zgjidhur dhe nuk duhet pasur pritje jorealiste. Ato do tė jenė bisedime tė vėshtira, qė do tė kenė rėnie e ngritje dhe do tė zgjatin aq sa tė mund t'i zgjidhim problemet mė tė rėndėsishme", ka deklaruar Stefanovic pėr mediat serbe.

Sipas Radios Evropa e Lirė, Stefanovic ka thėnė se fillimisht do tė shqyrtohen ēėshtjet qė mė sė shumti i rėndojnė njerėzit nė Kosovė, siē janė "ēėshtjet e lirisė sė lėvizjes, shfrytėzimi i telefonisė celulare, energjisė elektrike, targave tė makinave dhe personave tė zhdukur".

Duke komentuar emėrimin e zėvendėskryeministres Edita Tahiri si shefe tė ekipit tė Kosovės, Stefanovic ka thėnė se ajo ėshtė negociatore me pėrvojė dhe prandaj pritet tė jepet mundėsia "pėr zbatimin e plotė tė asaj qė do tė biem dakord".

Sipas tij, bisedimet Prishtinė-Beograd mund tė fillojnė nė gjysmėn e parė tė marsit nė Gjenevė. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi