Britania e Madhe ndalon ndihmat pr Kosovn

Shko posht

Super Britania e Madhe ndalon ndihmat pr Kosovn

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 27, 2011 12:41 pm


Britania e Madhe planifikon ti ndaloj ndihmat t drejtprdrejta pr 15 vende, n mesin e t cilave gjendet edhe Kosova. Kt e konfirmon BBC duke u thirrur n nj dokument t cilin e ka par.

Ky draft-raport qeveritar pr shqyrtimet buxhetore jasht vendit, dhe i cili pritet t publikohet gjat ksaj jave, gjithashtu zbulon se ndihma ndaj Indis do t ngrihet.

N raport theksohet se vendet n t cilat do t ndalohen ndihmat t drejtprdrejta jan Iraku, Rusia, Kina si dhe Kosova.

India sht nj nga vendet q prfiton m s shumti ndihma zhvillimore nga Britania e Madhe. N Indi, pothuajse gjysm miliardi njerz jan tmerrsisht t varfr, dhe prpjekjet pr ta ulur shkalln e varfris globale nuk do t prparojn pa ndihm domethnse.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi