Evakuohen 13 shtetas tė Kosovės nga Libia

Shko poshtė

Super Evakuohen 13 shtetas tė Kosovės nga Libia

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 27, 2011 12:48 pm


Ministria e Punėve tė Jashtme (MPJ) njofton se tė dielėn kanė arritur nė Stamboll dhe 13 shtetas tė Kosovė dhe njė shtetas i Shqipėrisė, tė cilėt janė evakuuar nga Libia me aeroplanėt e Turqisė.

Nė bazė tė informatave tė dėrguara nga Ambasada e Kosovės nė Turqi, MPJ-ja njofton familjarėt se kėta shtetas gjenden nė Stamboll nė gjendje tė mirė dhe deri nė nisjen e tyre pėr Prishtinė. Ambasada e Kosovės ka siguruar akomodimin e tyre.

Sipas MPJ-sė, tashėm nė Stamboll kanė arritur kėta persona: Hysni Beka, Ekzon Rama, Haris Rexhepi, Durim Kasemi (shtetas i Shqipėrisė), Sedat Topanica, Qendrim Saqipi, Flamur Saqipi, Mergim Saqipi, Liridona Saqpi, Bedrije Saqipi, Sidki Ibrahimi, Laura Osmani, Muhamed Shehu dhe Berat Koronica.

Shtetasit e evakuuar do tė udhėtojnė pėr Prishtinė tė hėnėn nė mesditė.

Po ashtu MPJ-ja njofton se nga 61 shtetasit kosovarė tė evidentuar nė Libi, 24 prej tyre janė evakuuar, ndėrkohė qė pjesa tjetėr pritet tė evakuohen nė vazhdimėsi.

Edhe njėherė MPJ-ja ka falėnderuar autoritetet e Turqisė pėr angazhimin e vazhdueshėm nė evakuimin e shtetasve tė Kosovės. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi