Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Shko poshtė

Super Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Mesazh nga D3M1 prej Sun Feb 27, 2011 2:29 pm


Diktatori libian Mohammer Gaddafi, i cili kėto ditė ėshtė top temė e mediave botėrore, ėshtė dhėndėr shqiptar. Ai ėshtė i martuar me njė shqiptare, babai i sė cilės ėshtė nga Poroji i Tetovės, i cili pas pėrfundimit tė Luftės sė Dytė Botėrore, ishte shpėrngulur nė Beograd.

Portali Shqipmedia, sjell rrėfimin e Abdylselam Emini, ish-arsimtar i shkollės sė fshatit i cili thotė se ka qenė shok i fėmijėrisė i Jonuz Baftiarit, babait tė gruas sė Gaddafit, Safijes.

Babi i Safijes, kishte banuar nė lagjen Rakovica tė Beogradit, ku edhe kishte hapur njė gjellėtore. Aty njihet me nėnėn e Safijės me tė cilėn martohet dhe bėn dy fėmijė – djalin Ismetin dhe vajzėn Safijen, e cila mė vonė do tė bėhet gruaja e sundimtarit tė Libisė.

Sipas rrėfimit tė Eminit, kur Safija kishte 6 vjet, babi i saj burgoset pėr tregti tė palejuar me ar dhe vuan dėnimin prej gjashtė vitesh. Ndėrkohė, duke qenė nė burg vdes nėna e Safijes dhe mbikėqyrjen e fėmijėve e merr pėrsipėr njė fqinje e familjes. Pas daljes nga burgu Jonuzi njoftohet me njė serbe tjetėr dhe vendos tė martohet me tė mė njė kusht tė vėnė nga ajo - tė harrojė fėmijėt. Jonuzi, me zemėr tė thyer, e pranon kėtė kusht dhe vendos tė largohen nga lagja Rakovica dhe tė bashkėjetojnė nė njė lagjen Novi Beograd. Jonuzi vendos qė banesėn e vjetėr t’ia falė fqinjės, e cila do tė marrė pėrsipėr tė rrit Safijen dhe Ismetin.

Fėmijėria dhe rinia e dy fėmijėve tė Jonuzit ka qenė e vėshtirė pėr ta, ata kanė qenė tė revoltuar me atė hap tė ndėrmarr nga babai i tyre, e sidomos Safija, qė nuk ka dashur tė takohet me tė, por jo edhe vėllai i saj Ismeti, i cili me kalimin e viteve fillon tė komunikojė me babanė, fillon tė mėsoje gjuhėn shqipe dhe tė punojė tek familjarėt dhe bashkėfshatarėt e Jonuzit nga Poroji i Tetovės, tė cilėt kanė punuar nė Beograd.

Safija nuk e ka ditur gjuhėn shqipe tė flas mirė, ndonjėherė ka rastis tė takojė axhėn e saj, i cili po ashtu ka punuar nė Beograd me tė cilėn kanė biseduar serbisht.

Pas disa vitesh, Safija do tė rritet dhe do tė fillojė tė punojė nė mensėn pėr studentė tė huaj nė Beograd, pikėrisht nė vendin e punės ku do tė njoftojė burrin e saj Moamar Gaddafin, i cili ka studiuar nė Beograd nė atė kohė. Mensa e studentėve tė huaj, ka qenė vendi ku pėr herė tė fundit kanė parė Safijen bashkėfshatarėt e Jonuzit, ndėrsa mė vonė humbin kontaktin edhe me Ismetin vėllanė e Safijes pėr tė cilin supozohet se e ka marrė motra tė jetojė tek ajo nė Libi.

Sipas banorėve tė fshatit Poroj lajmi pėr prejardhjen shqiptare tė gruas sė Gaddafit ėshtė botuar para 30 vitesh nė gazetėn e atėhershme tė Kosovės “Zėri i Rinisė”.

Sot, Safija vazhdon tė jetė akoma gruaja zyrtare e Gaddafit me tė cilin ka disa fėmijė. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Mesazh nga Lordi prej Sun Feb 27, 2011 5:42 pm

po po ska me dhondrra ton :D sluhet loja kaja nanen :P

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Mesazh nga Zyma prej Sun Feb 27, 2011 6:32 pm

ahhahahha sa shqiptari asht ka na del

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Mesazh nga Gonna prej Sun Feb 27, 2011 6:33 pm

shqiptar ka n krejt Boten :) kat lypsh

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Gaddafi, dhėndėr shqiptar

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi