Faji i protokollit

Shko poshtė

Super Faji i protokollit

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 28, 2011 9:30 am


Presidenti Behgjet Pacolli nuk e di nėse ka votuar pėr Qeverinė Thaēi nė seancėn e 22 shkurtit. Ai shprehet se nė ato momente ka qenė jashtėzakonisht i lodhur dhe plotėsisht i injoruar nga kryeparlamentari Jakup Krasniqi.

Nė njė intervistė pėr Express, Pacolli fajėson edhe Protokollin e Kuvendit pėr ēdo shkelje tė mundshme tė ligjit apo Kushtetutės ditėn kur u votua si President i Kosovės.

Megjithėkėtė, presidenti Pacolli thotė se ėshtė i hapur dhe do ta mirėpriste ēdo verdikt tė Gjykatės Kushtetuese.

“Unė jam i gatshėm qė t’i pėrgjigjem ēdo vendimi tė Gjykatės Kushtetuese. Pėr kėtė nuk kisha dashur mė shumė tė komentoj. Nuk dua tė influencojė njė vendim eventual tė gjykatėsve tė Kushtetueses. Unė nuk di ta pėrshkruaj atė moment sepse kam qenė tepėr i lodhur. Nė afekt unė kam mundur t’i ngre tė dy duart edhe kokėn, por realisht nuk e di sepse kam qenė tepėr i lodhur”, ka thėnė presidenti Pacolli.

Pėr tė gjitha “gabimet” qė Presidenti mund t’i ketė bėrė menjėherė pas betimit tė tij nė foltoren e Parlamentit, fajėson Protokollin, i cili sipas tij, atė ditė nuk ishte fare funksional dhe e la atė tė kthehej e tė ulej sėrish nė ulėsen e deputetit.

“Unė nuk di sinqerisht se si ta shpjegoj kėtė sepse nuk jam kompetent. T’ia lėmė Gjykatės Kushtetuese tė vendosė pėr kėtė dhe tė konstatojė se a ėshtė bėrė shkelje a jo. Por, njė e di se nė momentin kur jam votuar nga pjesa mė e madhe tė deputetėve prezent nė Kuvendin e Kosovės, unė iu kam drejtuar Kryesisė sė Kuvendit dhe unė nuk kam marrė asnjė udhėzim elementar: as ku tė ulem, as kah t’ia mbajė. Dhe kam shkuar e jam ulur nė vendin e deputetit dhe asgjė tjetėr”, ka treguar Pacolli. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi