Si i iku Eminemi Iluminatit?!

Shko poshtė

Super Si i iku Eminemi Iluminatit?!

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Feb 28, 2011 10:25 amKeni dėgjuar ndonjėherė pėr Iluminatin dhe teoritė konspirative? Mirė, pėr ata qė nuk e dinė se ēfarė ėshtė Iluminati, njė spjegim fare i shkurtėr – ėshtė gjithė ajo qė shihni nga artistėt amerikanė dhe gjithēka tjetėr nė ēdo formė tjetėr nėpėr televizion, por e kontrolluar nga dikush tjetėr.

Nė internet qė prej kohėsh po qarkullojnė me mijėra video qė flasin pėr Iluminatin. Secila mė e besueshme se tjetra, na bėnė ta vėmė gishtin nė kokė dhe tė themi? A thua vallė ėshtė e vėrtetė? Tentojmė ta bindim veten se nuk janė tė vėrteta, por ajo qė do t’iu sjellim mė poshtė mund t’iu bėjė ta ndryshoni mendimin tuaj.

Eminem ėshtė njė reper amerikan, tė cilin shumica prej jush e njihni. Albumet e tij tė para ishin vėrtet tė jashtėzakonshme, tėrhoqėn popullaritet, por nė jetėn private nuk kishte qetėsi. Dikush e bėri qė ai tė ‘hahej’ nė vete. Ndahet nga bashkėshortja, fillon tė konsumojė barėra kundėr pa gjumėsisė. Shumė artistė e bėjnė kėtė, kinse nga stresi i madh i punės. Por jo, katrahura nė tė cilėn janė futur nga dreqi i bėjnė ata tė qėndrojnė pa gjumė, nė kėrkim tė rrugėdaljes.

Nė vitin 2004 Eminem lanson kėngėn me klipin “Like Toy Soldiers”. Nė videoklip, njė skenė shfaq mikun e tij Proof duke u vrarė. Njė vit mė vonė, kjo ndodh vėrtet. Proof, miku i ngushtė i Eminem, vritet para njė restoranti, ashtu sikurse nė videoklip. Thuhej se Eminem nuk buzėqesh mė pėr shkak tė vrasjes sė Proof. Ai ndihet fajtor, sepse ai ishte pjesėmarrės. Vrasja e Proof ishte e planifikuar, nė mėnyrė qė Iluminati ta kontrollonte me lehtėsi jetėn e Eminemit, i cili mė vonė konsumon drogė, shumė drogė, sa qė nė njė intervistė nė vitin 2009 deklaroi se ishin vitet mė tė vėshtira tė jetės sė tij.Nė mesin e vitit 2010, Eminem lansoi albumin “Recovery” qė nė shqip i bie “Rikthimi”. Nga sa kanė mundur tė dėgjojnė fansat e tij, duket njė album qė shpreh rikthimin e tij nga narkomania etj etj. Por nė fakt nė kėtė album Eminem tenton ta zbulojė Iluminatin, ashtu sikurse tregohet nė videon mė poshtė. Dikush e kontrollonte, kėtė nuk e mohon as nėpėr tekstet e disa prej kėngėve.

Krahasimet me tekstet mund t’iu duken tė pa vėrteta, por nuk ka si tė mos jenė imazhet. Eminem pas vitit 2000 ėshtė njė reper i shfrenuar, me qafore luksoze, drogė, femra dhe gjithė kėto qė pėrbėjnė famėn, gjė me tė cilėn kontrollohet publiku, qė ėshtė dhe qėllimi i vėrtetė i Iluminatit. Tani Eminem ėshtė shumė i thjeshtė (edhe kėtė krahasim e shihni nė fund tė videos mė poshtė). Lufta e Eminemit me Iluminatin vazhdon, me shpresė qė t’i nxjerrė nga ai edhe artistėt tjerė, ashtu sikurse veten.Teksti hyrės i kėngės “Not Afraid”:
“Yeah, it's been a ride
I guess I had to, go to that place, to get to this one
Now some of you, might still be in that place
If you're trying to get out, just follow me
I'll get you there”

Pėrkthimi:
“Po, ishte njė rrugė
Mu duk qė ėshtė dashur, tė shkoj nė atė vend, pėr tė ardhur kėtu
Tani disa prej jush, mund tė jeni nė atė vend
Nėse tentoi tė dilni nga ai, mė ndiqni
Do t’iu dėrgoj atje”

Kur flasim pėr artistėt tjerė, kėtu pėrfshijmė edhe Rihannan, edhe Jay-Z, Beyonce, Snoop Dogg, DMX etj, etj, etj. Pse vallė Eminem bėri bashkėpunim me Rihannan? Iluminati tentoi tė pengonte shpėrndarjen e albumit “Recovery” sepse nė tėrėsi i kushtohet vet atij. Por, Eminem bashkėpunoi me Rihannan, nė mėnyrė qė albumi tė depėrtonte dhe tė vinte nė duart e fansave.

Dita ditės shihni artikuj ku pėrfshihen nė probleme narkotike aktorė dhe kėngėtarė tė ndryshėm. Jetė e pa kontrolluar? Po, por kjo ėshtė sakrifica e bėrė pėr Iluminatin.

Duket shumė e pa besueshme ajo qė ju kemi sjellur mė lartė. Por, pėr mė shumė njohėsit e repit mund ta shohin videon mė poshtė dhe ta analizojnė atė. Ndėrsa pėr tė tjerėt, do tė lėmė qė koha ta dėshmojė, pasi qė gjithēka rreth nesh ėshtė e kontrolluar, gjithmonė dikush ju vėshtron nga tė katėr anėt (ashtu sikurse e dėshmon Eminem me kopertinėn e albumit “Recovery”.

Kėtu nuk pėrjashtohet as politika…edhe udhėheqėsit mė tė mėdhenj amerikanė dhe tė politikės sė ēdo vendi janė tė kontrolluar nga Iluminati, ata janė vet Iluminati. Ky i fundit tenton qė njerėzit t’i konfliktuojė, fetė t’i vė kundėr njėra tjetrės, nė mėnyrė qė tė vijė njė rend i ri i kontrollimit tė jetės nė planetin tokė!

Ky ėshtė vetėm njė shembull perfid i asaj qė ėshtė duke ndodhur, por nuk jeni tė obliguar tė besoni…Ky ėshtė Eminemi i vėrtetė!
Edituar pėr herė tė fundit nga ● Romeo ● nė Mon Feb 28, 2011 10:31 am, edituar 1 herė gjithsej

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Si i iku Eminemi Iluminatit?!

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Mon Feb 28, 2011 10:30 am

Trishtuese, i pash edhe do video tjera sa i perket Iluminatit edhe kur t`mendojsh ma nethellsi, shume sene po perputhen ! Edhe pse ska shanc me i ik qysh po thuhet, se nuk e lajn gjall hiq!

A thu pse 1 kengtar dhe 1 sportist paguhet ma shume se 1 doktor qe shpeton jete njerzish :S

Per ma shume info kqyrni ne YT disa dokumentar "Iluminati"

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Si i iku Eminemi Iluminatit?!

Mesazh nga Lordi prej Mon Feb 28, 2011 10:57 am

eminem the best song, 4 ever

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Si i iku Eminemi Iluminatit?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi