Krasniqi mohon tė jetė bashkėfajtor

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Krasniqi mohon tė jetė bashkėfajtor

Mesazh nga D3M1 prej Mon Feb 28, 2011 4:09 pm


Kryeparlamentari Jakup Krasniqi nuk do ta mbėshtesė iniciativėn e LDK-sė pėr ta ēuar nė Gjykatėn Kushtetuese ēėshtjen e zgjedhjes sė presidentit Behgjet Pacolli, nė seancėn e jashtėzakonshme tė Kuvendit, mė 22 shkurt.

Por, Krasniqi ka thėnė se nuk do ta kundėrshtojė njė iniciativė e tillė tė finalizohet.

Krasniqi ka mohuar deklaratat e Pacollit se ai ėshtė bashkėfajtor pėr shkeljen e Kushtetutės. Ai atha se si Kryesia e Kuvendit e ka kryer punėn siē duhet dhe se vendosja e karriges sė presidentit nė Kuvend, ashtu siē ėshtė kėrkuar, i takon mentalitetit tė sė kaluarės.

Kryeparlamentari tha se nuk mund tė pėrcaktojė nėse ėshtė shkelur Kushtetuta dhe kėtė, sipas tij, do ta vendos Gjykata Kushtetuese.

Kėto komente, Krasniqi i bėri tė hėnėn, pas mbledhjes sė Kryesisė sė Kuvendit, me ē’rast u pėrcaktua pėrbėrja e komisioneve dhe numri i tyre. Kuvendit tash do tė ketė 14, komisione, e jo 16 sa kishte nė pėrbėrjen e kaluar. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi