Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Shko poshtė

Super Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Zyma prej Tue Mar 01, 2011 7:47 am

Himni i Kosovės e ka edhe tekstin. Ai ka nisur tė shpėrndahet nėpėr
internet. Hapi ėshtė ndėrmarrė nga vetė kompozitori, pavarėsisht
refuzimit nga ana e komunitetit ndėrkombėtar pėr tu pajtuar me tekstin e
himnit shtetėror. Teksti i shkruar nga vetė kompozitori, Mendi
Mengjiqi, tre vjet mė parė, njė javė para shpalljes sė pavarėsisė sė
Kosovės, nuk e kishte tekstin por ai tani ėshtė i njohur pėr tė gjithė.

Kompozitori Mengjiqi ka vendosur ta sfidojė komunitetin
ndėrkombėtar, duke e shkruar vetė tekstin dhe duke e kompletuar himnin
nė mėnyrė qė tė pėrdoret nga kosovarėt nė versionin normal. Nė njė
bisedė pėr portalin ‘Dtt-net.com, ai ka thėnė se ka vendosur ta shuajė
heshtjen trevjeēare dhe ta publikojė versionin komplet tė himnit.Versioni komplet i himnit, tė nėnshkruar nga njė kėngėtar
australian, ėshtė vendosur nė youtube. Himni tashmė ka nisur tė pėrdoret
nėpėr ceremoni private nga shqiptarėt e Kosovės.


_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Zyma prej Tue Mar 01, 2011 7:48 am

e tash ma mir po doket

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 02, 2011 10:19 am

Bash pom pelqen shume Texti

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Lim-On prej Wed Mar 02, 2011 8:03 pm

Marre bre

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Gonna prej Wed Mar 02, 2011 8:17 pm

Teksti pom pelqen ama na e kemi ni Himn kombetar e aj osh Rreth flamurit t perbashkuar :) sna nevojitet tjeter haj medet qe qetash po e shoh qe veq mrapa po shkojna :(

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Lordi prej Wed Mar 02, 2011 9:02 pm

nuk krahastohet himni i flamurit shqiptar me kosovar mua me pelqej teksti i shkruar pak a shum dhe kenga me pelqej por ka fundi.. permua eshte himni kombetar shqiptar..

himni Kosovar


himni Shqiptar


Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Lordi prej Wed Mar 02, 2011 9:16 pm

mir por prap ska me pranu pakoia e atķsarit sepse ne tekst permendet trimeria dhe ēerdhe vendi etj etj dmth pakoja e atisarit permban 6 minoritet duke perfshir dhe neve si minoritet shqiptar kshtu qe pasi nuk eshte licensuar nga nderkombetaret per ndryshe ky tekst eshte i pa vlerfshem nga ata ndersa neve si popollat e kosoves dhe qytetar te kosoves mund ta perdorim si himn shtetror por ska vler dhe licens..

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Lim-On prej Thu Mar 03, 2011 12:03 pm

Pse po thu Pako e Ahtisarit se lejon,ma mire me than kta qe e kan pranu pakon se lejojne

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Lordi prej Thu Mar 03, 2011 12:10 pm

♫ Lim1 ♪ shkruajti:Pse po thu Pako e Ahtisarit se lejon,ma mire me than kta qe e kan pranu pakon se lejojne

pikrisht aty qendron problemi sepse kta qe e kan pranu pakon e ahtisarit per vetmbrojtje te vete i gjuhen pakos ahtisarit..
kur dojn me dal pa therr ne kemb i kthehen pakos ahtisarit

Lordi
Co-Adm Legend
Besa-Bess
Co-Adm LegendBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 1030
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/05/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Zyma prej Thu Mar 03, 2011 12:15 pm

sjem kerka ishalla me hajr fundi

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Publikohet himni me tekst i Kosovės (Video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi