Makina e par me benzin.

Shko posht

Super Makina e par me benzin.

Mesazh nga ditush prej Tue Mar 01, 2011 2:21 pmAutomobili i par n bot me benzin u krijua me 29 janar 1886! Carl Benz i dorzon Zyrs Perandorake t Patentave motorrin e tij me tri rrota.
Mekanizmi me tri rrota drejtohet m leht krahasuar me karrocn me motor t Gottlieb Daimler-it, i cili e prodhoi kt n t njjtn koh.
Benz-i dhe Daimler-i nuk jan takuar kurr. Firmat e tyre shkrin pr her t par n vitin 1926.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi