Edhe uji tė trash

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Edhe uji tė trash

Mesazh nga Nora prej Wed Mar 02, 2011 7:44 am


Uji i zakonshėm mund ta shtojė nivelin e yndyrės nė organizėm, nėse nė tė, pėr shkak tė filtrimit tė dobėt, janė tė pranishėm substanca tė ndryshme kimike, tė cilat te njerėzit mund tė ndikojnė nė baraspeshėn hormonale.
Njė studim i realizuar nė Britani tė Madhe, rezultatet e tė cilit janė krahasuar edhe me vendet tjera evropiane (ndėr tė tjera Franca dhe Gjermania)- ka treguar se pėr shkak tė pastrimit jo tė mirė tė ujit dhe pėr shkak tė shfrytėzimit tė substancave tė ndryshme kimike, mund tė vijė deri te shtimi nė peshė.
Daily Mail citon ekspertėt tė kenė thėnė se uji i cili mbahet nė shishe tė plastikės mund tė sjellė deri te problemet serioze shėndetėsore, pasi qė njė substancė, e cila pėrdoret pėr prodhimin e plastikės ėshtė shumė e ngjashme me hormonin estrogjen.

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!

Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 25
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi