Kosovari planifikonte sulme n SHBA

Shko posht

Super Kosovari planifikonte sulme n SHBA

Mesazh nga D3M1 prej Wed Mar 02, 2011 11:29 am


Qytetari nga Kosova, Brahim Lajqi (51), me banim n Silver Spring, Mariland, sht dnuar me pes vjet burg, dhe tri vite tjera me mbikqyrje pr shkak t mashtrimit me vizn.

Gjykatsi Titus miratoi krkesn e Prokuroris pr dnimin edhe pr shkak t aktiviteteve t Lajqit q lidheshin me planifikimet q po bonte pr nj sulm n Amerik si shenj proteste pr intervenimin e SHBA-s, q ai besonte se kishte quar n vdekjen e disa antarve t familjes s tij.

Sipas dokumenteve t Gjykats Lajqi sht nj militant ekstremist i trajnuar n Bosnj, q n disa raste kishte shfaqur dshirn pr ti marr hak, Ameriks ndrsa diskutonte blerjen e armeve dhe t eksplozivve pr nj sulm n Uashington D.C.

Gjykatsi Rosenstein ka falnderuar FBI-n dhe t tjert q e kan ndihmuar n parandalimin e aktiviteteve q i planifikonte kosovari Lajqi. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Super Re: Kosovari planifikonte sulme n SHBA

Mesazh nga Zyma prej Wed Mar 02, 2011 12:40 pm

edhe kjo na u deshet ata me buke na me gur

_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi