Rusia dhe Japonia bisedojn pr ishujt Kurile.

Shko posht

Super Rusia dhe Japonia bisedojn pr ishujt Kurile.

Mesazh nga ditush prej Wed Mar 02, 2011 1:17 pmZyrtar t lart nga Japonia dhe Rusia jan takuar sot n Tokio, n kohn e acarimit t marrdhnieve midis dy vendeve lidhur me ujdhesat e kontestuara Kurile.
Takimi vjen pas deklaratave t Rusis se planifikon t vendos armatim shtes dhe mbrojtje nga ajri pr ishujt.
Katr ujdhesat, t cilat n Rusi njihen si Kurile ndrsa n Japoni si Territore Veriore, u pushtuan nga trupat sovjetike n fund t Lufts s Dyt Botrore.
Kontestimi ka pernguar dy vendet t nnshkruajn marrveshjen e paqes, q zyrtarisht do ti jepte fund lufts.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi