Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon m Libin.

Shko posht

Super Berluskoni: Gadafi s'e kontrollon m Libin.

Mesazh nga ditush prej Wed Mar 02, 2011 1:19 pmMuamer Gadafi nuk duket se ka kontrollin e Libis m, tha kryeministri i Italis, Silvio Berluskoni.
"Kam nj lajm t freskt, t marr pak minuta m par, i cili thot se Gadafi nuk e kontrollon situatn n Libi", tha Berluskoni, n nj takim politik n Rom.
Italia ka lidhje t ngushta biznesi me Libin, nj ish-koloni italiane, e cila furnizon rreth 25 pr qind t nevojave t Roms me naft dhe 12 pr qind t importeve t gazit t saj.
Berluskoni tha se revoltat popullore n Afrikn e Veriut mund t sjellin demokracin dhe lirin, por edhe t shkaktojn krijimin e "qendrave t rrezikshme t fundamentalizmit islamik disa kilometra nga brigjet tona", si dhe nj eksod masiv t refugjatve.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi