Jep dorėheqje shefja e diplomacisė franceze.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Jep dorėheqje shefja e diplomacisė franceze.

Mesazh nga ditush prej Wed Mar 02, 2011 1:20 pmMinistrja e Punėve tė Jashtme e Francės Mishel Alio-Mari, pas njė sėrė skandalesh nė tė cilat ishte pėrfshirė, pas kthimit nga Kuvajti, ka dhėnė dorėheqje tė cilėn ia ka ofruar me shkrim presidentit Nikola Sarkozi.
Lajmi ėshtė konfirmuar nga kabineti i presidentit tė Francės. Alio-Mari ndodhej nė Kuvajt me rastin e 20-vjetorit tė ēlirimit tė vendit nga regjimi i ish-presidentit irakian Sadam Husein.
Disa ministra dhe zyrtarė tė sė djathtės tė premten dhe tė shtunėn kanė paralajmėruar se shefja e diplomacisė sė shpejti do tė japė dorėheqje.
Ministrja franceze qė nga fillimi i vitit ishte e pėrfshirė nė aferėn rreth fluturimit kontrovers nė Tunizi kah fundi i vitit tė kaluar dhe ofertės pėr bashkėpunim me policinė e ish-regjimit tė presidentit Zin el Abidin Ben Ali, kur revolucioni nė kėtė shtet kishte filluar.
Presidenti francez sot pritet tė mbajė njė fjalim pėr situatėn ndėrkombėtare, tė cilin do ta transmetojė televizioni shtetėror, thuhet nė kumtesėn e zyrės sė Presidencės. Alio-Mari nė postin e saj pritet ta zėvendėsojė Alen Zhype, ministėr aktual i Mbrojtjes.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi