Nuk keni nevojė pėr dietė nėse i zbatoni kėto pesė kėshilla

Shko poshtė

Super Nuk keni nevojė pėr dietė nėse i zbatoni kėto pesė kėshilla

Mesazh nga Gonna prej Thu Mar 03, 2011 8:12 am

1. Pini kafenė

pa sheqer dhe ajkė

Kafja me shumė ajkė dhe sheqer mund tė pėrmbajė deri nė 600 kalori, ndėrsa kafja ekspreso e shkurtėr ka vetėm 30 kalori.2. Mos hani para televizorit

Njerėzit qė hanė duke e shikuar TV-nė marrin mesatarisht 288 kalori mė shumė sesa njerėzit qė hanė pa e shikuar TV-nė.3. Pini mė pak lėngje dhe pije tė ėmbėlsuara

Gjysmė litri pije joalkoolike pėrmban midis 270 dhe 300 kalori, kurse njė gotė ēaj i ėmbėlsuar ka deri nė 180 kalori. Nė vend tė lėngjeve pini ujė, kurse ėmbėlsimin e ēajit dhe kafesė silleni nė minimum.4. Shfrytėzoni

pjata tė vogla

Nėse hani nė pjata tė vogla, do tė hani pėr 20 deri 25 pėr qind mė pak, duke mos mbetur tė uritur. Ia vlen qė tė provohet, apo jo?5. Flini sa duhet

Mungesėn e energjisė, ata qė nuk flenė sa duhet, mundohen qė ta zėvendėsojnė duke ngrėnė mė shumė. Pėrpos kėsaj, mungesa e gjumit ndikon nė rritjen e nivelit tė hormonit grelinė, i cili e rritė ndjenjėn e urisė.

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nuk keni nevojė pėr dietė nėse i zbatoni kėto pesė kėshilla

Mesazh nga ditush prej Thu Mar 03, 2011 1:11 pm

ahahha sa her kom hanger para Tv sjam trash hiqq .

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nuk keni nevojė pėr dietė nėse i zbatoni kėto pesė kėshilla

Mesazh nga Gonna prej Thu Mar 03, 2011 4:44 pm

kjo osht per ata persona qe kan nevoj me u dopsu ditzza jo per ata qe jon t dopt :)

_________________
avatar
Gonna
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 6605
Mosha : 31
Viti: : 27/10/1986
Vendbanimi: : Prishtina
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 22/10/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Nuk keni nevojė pėr dietė nėse i zbatoni kėto pesė kėshilla

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi