Obama dėnon vrasjen e ushtarėve amerikanė

Shko poshtė

Super Obama dėnon vrasjen e ushtarėve amerikanė

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 03, 2011 8:32 am


Presidenti i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barak Obama, ka dėnuar sulmin qė ndodhi tė mėrkurėn, nė Frankfurt, ku njė person me origjinė nga Kosova, vrau dy ushtarė amerikanė dhe plagosi dy tė tjerė.

“Dua qė ēdokush ta kuptojė se nuk do tė lėmė asgjė pa bėrė derisa tė mėsojmė si ndodhi ky akt i tmerrshėm. Do tė punojmė me autoritetet gjermane pėr tėp siguruar qė tė gjithė autorėt do tė dalin para drejtėsisė”, tha Obama.

Ndėrkohė sulmin makabėr nė Frankfurt e ka dėnuar edhe Qeveria dhe Presidenca e Kosovės. Nga ana e tij, ministri i Brendshėm i Kosovės, Bajram Rexhepi, ka konfirmuar se policia gjermane e ka identifikuar te dyshuarin si Arif Uka, shtetas i Kosovės nga qyteti i Mitrovicės. “Kjo ėshtė njė ngjarje dėrrmuese dhe tragjike. Po pėrpiqemi tė kuptojmė nėse ishte diēka e organizuar apo ēfarė natyre kishte sulmi”, ka thėnė Rexhepi. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi