Dyqanet evropiane mbeten pa PS3?

Shko poshtė

Super Dyqanet evropiane mbeten pa PS3?

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 03, 2011 2:32 pm


Kompanitė Sony dhe LG kanė filluar njė luftė tė vėrtetė nė lidhje me licencėn, pasi qė doganierėve u ėshtė urdhėruar tė konfiskojnė disa mijėra kopje tė Sony PlayStation 3.

Doganierėve evropianė u ėshtė urdhėruar qė tė konfiskojnė tė gjitha kopjet e Sony PlayStation 3, pas ankesės sė kompanisė LG qė thotė se aparatura e lojės sė famshme pėrmban teknologjinė e tyre Blu-Ray.

Ndėrprerja e shpėrndarjes sė PS3 do tė zgjasė dhjetė ditė, ndėrsa mund tė zgjatet nėse Sony nuk e shfuqizon urdhrin qė e ka siguruar me gjyq kompania LG nė Gjykatėn civile nė Hagė.

Kompania japoneze Sony nėpėr pikat shitėse ka aq PS3 tė cilat mund tė shiten nė tri javėt e ardhshme nė Evropė. Nėse LG kėrkon vazhdimin e ndalesės, atėherė Sony PlayStation 3 “do tė zhduket” tėrėsisht nga tregu evropian pėr njė kohė.

Sipas LG, Sony shfrytėzon Blu-Ray teknologjinė, pėrmes tė cilės konsola PlayStation 3 i ‘lexon’ disqet Blu-Ray.

Sipas Daily Mail, nėse Sony e humb rastin nė gjykatė, atėherė do tė duhet t’i paguajė LG-sė pėrqindje pėr ēdo kopje tė shitur, qė do tė thoshte humbje disamilionėshe. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi