Apple zyrtarizon iPad 2

Shko posht

Super Apple zyrtarizon iPad 2

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 03, 2011 2:34 pm


Gjat dits s djeshme, Apple e ka prezantuar gjeneratn e dyt t tabletit t saj iPad, modelin e quajtur iPad 2.

Modeli i ri i tabletit iPad, sht 33 pr qind m i holl, krahasuar me modelin e vjetr.

Si edhe kemi raportuar m hert, iPad 2 karakterizohet me procesor t dyfisht i cili quhet A5, dhe sipas kompanis Apple, modeli i ri i tabletit t saj sht pes her m i shpejt se sa versioni origjinal i iPad.

Pr m tepr, iPad 2 gjithashtu vjen edhe me xhiroskop dhe dy kamera t integruara, ndrsa ky model n treg do t paraqitet me dy ngjyra, t bardh dhe t zez, ndrsa q t dyja modelet do t jen n dispozicion tek operatort mobil amerikan, AT&T dhe Verizon.

Gjithashtu, pr iPad 2 thuhet se posedon edhe grafik m t shpejt, ndrsa Apple thot se shpejtsia e saj sht nnt her m e madhe se sa n versionin paraprak. / Telegrafi /

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi