Google: T gjitha t dhnat jan t ruajtura

Shko posht

Super Google: T gjitha t dhnat jan t ruajtura

Mesazh nga D3M1 prej Thu Mar 03, 2011 2:39 pm


Google ka njoftuar se problemi me qasjen n postn elektronike n Gmail ka qen si pasoj e nj prmirsimi softuerik n sistemin e tyre pr ruajtjen e t dhnave.

Para disa ditsh disa nga prdoruesit e shrbimi pa pages t Google pr post elektronike- Gmail, filluan t ankoheshin se befasisht kishin humbur t dhnat dhe kontaktet.

Fillimisht Google njoftoi se problemi ka prfshir 0.29 pr qind t shfrytzuesve, por m von ky numr u zvoglua deri n 0.02 nga 200 milion prdorues t ktij shrbimi.

Prfaqsues t Google thon se do t rikthejn t gjitha t dhnat nga vendi ku qndrojn kopjet e siguruara.

Sipas tyre, edhe pse Google prmban kopje t shumta t t dhnave, nganjher gabimi softuerik mund t shkaktoj humbjen e t gjitha kopjeve. Prandaj, pr kt arsye si mas shtes t siguris ata i regjistrojn t dhnat edhe n shirita brenda pr brenda kompanis. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi