Aziz Kelmendi: Lashė Emmyn se zura tė dashur tė re

Shko poshtė

Super Aziz Kelmendi: Lashė Emmyn se zura tė dashur tė re

Mesazh nga T-o-S-i prej Thu Mar 03, 2011 6:03 pm


Biznesmeni kosovar Aziz Kelmendi, i cili akuzohet pėr vrasje tė qėllimshme tė kėngėtares nga Shqipėria Emmy, rrėfeu tė mėrkurėn nė gjykatėn e Tiranės konfliktin me ish-tė dashurėn e tij.

Sipas Gazetės Shqiptare, biznesmeni, ka hedhur poshtė kategorikisht akuzėn e vrasjes, duke pretenduar se ngjarja ka qenė aksidentale. Tė njėjtin qėndrim e mbajti dhe avokati i tij mbrojtės. Pėr prokurorinė, ngjarja nuk ka qenė aksidentale, por biznesmeni e ka goditur qėllimisht 21-vjeēaren pėr ta vrarė.

“Me Emmyn kam pasur njė lidhje dy vjeēare. Kisha synim tė shkėputesha prej saj, sepse kam nisur njė lidhje tė re. Natėn e ngjarjes kam shkuar nė ambientet e lokal ‘Venue’, ku do tė takohesha me kėngėtaren Emmy pėr t'i lėnė njė porosi. Me vete kisha tė dashurėn tjetėr. Jam larguar pasi doja tė evitoja sherrin mes Emmyit dhe tė dashurės sime, kam dalė tek parkingu dhe kam hipur nė makinė. Aty ka mbėrritur Emmy dhe ka nisur tė debatojė. Pėr tė evituar zėnkat, kam mbyllur xhamin e makinės dhe jam larguar. Nuk e kam vėnė re qė kėngėtarja ishte kapur te makina dhe ėshtė pėrplasur", ka theksuar biznesmeni.

Pasi dėgjoi pretendimet e tė dyjave palėve, gjykata vendosi tė lėrė nė burg biznesmenin Kelmendi, tė paktėn deri nė njė vendim tė dytė nga Apeli.

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi