Udhėheqės tė AAK-sė nderuan oficerėt amerikanė

Shko poshtė

Super Udhėheqės tė AAK-sė nderuan oficerėt amerikanė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 04, 2011 12:46 pm


Pėrfaqėsues tė lartė i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės (AAK), i pėrbėrė nga Nėnkryetarėt Blerim Shala e Ahmet Isufi, deputeti i Kuvendit tė Kosovės, Daut Haradinaj dhe anėtari i Kryesisė, Besnik Tahiri tė premten nė ambientet e Ambasadė sė SHBA-ve nė Prishtinė janė nėnshkruar nė Librin e Zisė, duke nderuar kėshtu dy oficerėt e ushtrisė amerikane, tė vrarė nė Aeroportin e Frankfurtit.

“AAK ua pėrcjellė ngushėllimet mė tė thella popullit dhe qeverisė amerikane e, nė veēanti, familjeve tė ushtarėve tė vrarė, dhe vlerėson se ēdo sulm kundėr ushtrisė amerikane ėshtė drejtpėrdrejt sulm kundėr ushtrisė, qeverisė dhe popullit qė mbron vlerat e lirisė, demokracisė dhe tė paqes pėr popujt nė mbarė botėn”, thuhet nė letėr.

AAK pėrcjellė bindjen e thellė se populli i Kosovės ėshtė dhe do tė jetė pėrherė nė anėn e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės dhe do t’i jetė pėrherė mirėnjohės e falėnderues popullit, qeverisė dhe ushtrisė amerikane pėr tė gjithė atė qė ka bėrė dje dhe qė po e bėn sot pėr Kosovėn dhe kombin tonė. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi