Spahiu ligjėron pėr regjistrimin e popullsisė

Shko poshtė

Super Spahiu ligjėron pėr regjistrimin e popullsisė

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 04, 2011 12:52 pm


Zėvendėskryetari i Kėshillit tė lartė tė drejtėsisė nė Shqipėrisė, Kreshnik Spahiu gjatė njė ligjėratė tė mbajtur para studentėve tė Fakultetit tė drejtėsisė nė Prishtinė deklaroi se Shqipėria dhe Kosova kanė nevojė pėr regjistrimin e popullsisė, por sipas tij kėtu nuk ka vend pėr regjistrimin e besimit fetar apo tė pėrkatėsive etnike.

Sipas tij tė gjithė ata qė mendojnė se e drejta e kombėsisė ėshtė individuale e kanė gabim. Pėr tė dėshmuar kėtė ai mori shembull edhe SHBA-tė, ku sipas tij nė Kushtetutėn e kėtij vendi ndalohet tė pyesin se cilės pėrkatėsi fetare i takojnė apo grupimeve etnike.

Spahiu tha se shteti nuk mund tė pėrfshihet nė ēėshtje tė cilat e dėmtojnė atė, tė ardhmen dhe perspektivat juridike tė tij.

“Shqipėria dhe Kosova pėrmes njė legjislacioni duhet tė kenė njė bashkėpunim dhe tė ruajnė bashkėkombėsit e tyre kudo qė janė dhe tė dyja kėto vende sė bashku kanė njė tė ardhme evropiane”, tha ai. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi