Shtėpizė prej kartoni nga Asus

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Shtėpizė prej kartoni nga Asus

Mesazh nga D3M1 prej Fri Mar 04, 2011 12:58 pm


Asus gjatė muajit qershor do tė fillojė me shitjen e pllakave amė Mini ATX pėr kompjuterėt HTPC. Mirėpo, vetė pllaka dhe karakteristikat e saj, nė kėtė rast, nuk janė aq tė rėndėsishme sa ėshtė ambalazhi nė tė cilin Asus do ta shpėrndajė produktin e vet.

Bėhet fjalė pėr njė kuti kartoni me dimensione mė tė mėdha krahasuar me kutitė tipike pėr pllakat amė. Ambalazhi i Asus nė vete ka edhe hapje pėr ventilim, ndėrsa ideja ėshtė qė shfrytėzuesi i kutisė mund ta pėrdorė atė si shtėpizė tė kompjuterit- aty janė parashikuar edhe vende shtesė pėr disqe, energji optike, si dhe hapje pėr konektorė.

Kompania edhe vet ka pranuar se kjo nuk ėshtė parashikuar qė tė jetė zgjidhje e pėrhershme, por vetėm shtėpizė e pėrkohshme pėr ata qė dėshirojnė kompjuter funksional porsa ta blejnė, ndėrsa shtėpizėn kualitative ta sigurojnė mė vonė.

Ky produkt ėshtė prezantuar edhe nė panairin CeBIT, porse nuk janė shpalosur tė dhėnat teknike apo ēmimi. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 28
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi