Presidenti Topi i drgon nj mesazh Presidentit t SHBA-s, Barak Obama .

Shko posht

Super Presidenti Topi i drgon nj mesazh Presidentit t SHBA-s, Barak Obama .

Mesazh nga ditush prej Fri Mar 04, 2011 3:43 pm
Presidenti i Republiks, Prof. Dr. Bamir Topi i ka drgoi nj mesazh Presidentit t Shteteve t Bashkuara t Ameriks, Barak Obama pr ngjarjen e 2 marsit, ku dy ushtar amerikan humbn jetn nga nj sulm me arm n aeroportin e Frankfurtit dhe dy t tjer jan plagosur rnd.

I nderuar Zoti President,

Me hidhrim shum t thell mora lajmin makabr t vrasjes s dy ushtarve amerikan dhe plagosjen e dy t tjerve nga nj dor kriminale dhe terroriste, q preku rnd ndjenjat e kombit shqiptar dhe atij amerikan, n nj moment t shklqyer t marrdhnieve t gjithanshme midis dy popujve e vendeve tona.

N emr t popullit shqiptar, u shpreh ngushllimet m t sinqerta familjeve t viktimave, qeveris Suaj dhe gjith popullit amerikan.

Shpreh bindjen e plot se shum shpejt do t zbulohen motivet kriminale t ksaj dore gjakatare dhe drejtsia do t jap dnimin e merituar. - thuhet n mesazhin e Presidentit Topi.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi