Kryeministri Berisha takon ambasadorin e Australisė pėr Shqipėrinė, zotin Jeremy Roger Newman

Shko poshtė

Super Kryeministri Berisha takon ambasadorin e Australisė pėr Shqipėrinė, zotin Jeremy Roger Newman

Mesazh nga ditush prej Fri Mar 04, 2011 3:44 pmKryeministri Berisha prit sot,nė njė takim, ambasadorin e Australisė pėr Shqipėrinė, zotin Jeremy Roger Newman, me rastin e pėrfundimit tė misionit tė tij.

Pasi i uroi pėrzemėrsisht mirėseardhjen, Kryeministri Berisha e falėnderoi zotin Newman pėr kontributin qė ai ka dhėnė gjatė kėsaj periudhe pėr forcimin e marrėdhėnieve mes dy vendeve, duke u shprehur se me mbarimin e misionit tė tij, largohet si njė mik i Shqipėrisė dhe se ėshtė gjithnjė i mirėpritur nė vendin tonė.

Nga ana e tij, Ambasadori Australian Newman e falėnderoi kryeministrin Berisha pėr pritjen e ngrohtė dhe miqėsore dhe pėr bashkėpunimin shumė tė mirė qė ka patur me qeverinė shqiptare gjatė gjithė kėsaj periudhe.

Gjatė kėtij takimi ambasadori i pėrcolli kryeministrit Berisha pėrshėndetjet e pėrzemėrta, Kryeministres australiane, zonjės Julia Gillard.

Ambasadori Newman vlerėsoi arritjet e jashtėzakonshme tė vendit gjatė kėsaj periudhe, si anėtarėsimin nė NATO, liberalizimin e vizave, zhvillimin e qėndrueshėm dhe rritjen spektakolare ekonomike tė Shqipėrisė, nė dallim nga trendi ndėrkombėtar, tė cilat u bėnė tė mundura nga reformat e thella dhe tė gjithanshme tė qeverisė shqiptare.

Ndėr tė tjera, ambasadori australian vlerėsoi kontributin e rėndėsishėm tė Shqipėrisė, nė shėrbim tė paqes dhe sigurisė ndėrkombėtare, nė veēanti nė Afganistan, por edhe rolin konstruktiv e tė rėndėsishėm, nė shėrbim tė paqes, stabilitetit, e sigurisė nė rajon.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi