Qershite kunder reumes

Shko posht

Super Qershite kunder reumes

Mesazh nga ditush prej Fri Mar 04, 2011 4:13 pmShfrytezoni kohen kur ne treg mund te gjeni qershi dhe konsumoni kete frut.
Qershite permbajne sasi te madhe te vitamines C dhe te zinkut qe jane shume te rendesishem per imunitet, mandej acid folik per zemer dhe qarkullim te gjakutm kalcium per kocka dhe hekur per gjak.
Megjithate me te rendesishmet jane pigmentet bimore te quajtura antocijanidine. Ato e forcojne indin lidhor dhe parandalojne paraqitjen e rrudhave. Qershite jane te mira kunder reumes, per tretje, etj.

_________________

ditush
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 5736
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/03/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi