Shreku ka ekzistuar!

Shko poshtė

Super Shreku ka ekzistuar!

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:12 amKush nuk ka dėgjuar pėr Shrekun? Personazhi i popullarizuar nė mbarė botėn nuk ėshtė pjellė e imagjinatės siē mendohej. Ai ėshtė krijuar nė formė tė njeriut prej mishi e kockave.

Mundėsi profesionist francez Maurice Tillet (1903-1954) nė vitet e 20-ta vuante nga akromegalia, sėmundja e rrallė kronike pėr shkak tė tė cilės eshtrat rriten nė mėnyrė tė pakontrolluar. Simptomat manifestohen me rritjen e pėllėmbėve dhe kėmbėve, buzėt e trasha dhe krijimin e rrudhave tė tepėrta nė ballė.

Boksieri profesionist “Engjėlli francez” siē e quanin, fliste 14 gjuhė, ka qenė poet dhe aktor, por shumica e pėrqeshnin pėr shkak tė sėmundjes. Iku nė SHBA pėr tė filluar njė jetė tė re. Atje ėshtė marrė me mundje profesioniste.

Ai bile mposhti edhe Steve “Crusher” Casey mė 1 tetor 1944 dhe fitoi titullin e kampionit botėrorė. Megjithatė, intelektuali emotiv jetoi si i vetmuar. Ai kėnaqej me lojėn e shahut me biznesmenin Patrick Kelly i cili nga pleqėria e harroi mikun e tij. Vdiq mė 1954 nga zemra e cila iu dobėsua pėr shkak tė sėmundjes. Para vdekjes mundėsi Bobby Managoff e pyeti nėse lejon t’i bėhet kallėpi prej allēie i fytyrės sė tij. Ai pranoi. Managoff bėri tri kallėpe.

Kelly me vite mbante njė tė tillė nė tavolinė nė dhomėn e ndejės, ndėrsa dy tė tjerat janė nė muze. Shrekun e krijuan nė bazė tė tij, por duket se personazhi i animuar bartė edhe “tabiatet” tera tė “engjėllit francez”.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi