Autorin e karikaturės e paguan 500.000 dollarė pėr Shrekun

Shko poshtė

Super Autorin e karikaturės e paguan 500.000 dollarė pėr Shrekun

Mesazh nga ● E.D.W-M ● prej Sat Mar 05, 2011 2:12 amFilmi i animuar Shrek i shpėrblyer edhe me Oscar u xhirua pėr herė tė parė mė 2001, sipas karikaturės sė njohur pėr fėmijė tė shkrimtarit William Steig.

Ai e publikoi karikaturėn sė pari mė 1990 dhe pėr fat tė keq kurrė nuk e kishte pranuar zyrtarisht se nė bazė tė kujt e kishte krijuar ogrin e popullarizuar.

Shreku ishte njėri prej 30 librave tė tij dhe me siguri as qė ka ėndėrruar ndonjėherė se do tė arrijė kaq shumė suksese. Dreamworks e pagoi vetėm gjysmė milioni dollarė pėr ta shfrytėzuar kėtė personazh.

_________________

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KESHILLA |
avatar
● E.D.W-M ●
Web-Master
Edward
Web-MasterEdward

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 12031
Mosha : 29
Viti: : 02/05/1989
Vendbanimi: : N`Zemer te AnG3L .<3
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 04/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi